
Kohti uutta...
Eteläpohjolaisittain nöyrä, mutta ISO kiitos kaikille Seinäjoella mukana olleille.
1317 ääntä on mahtava määrä luottamusta ja painava tuki asioille, joita haluan Keskustan varapuheenjohtajana edistää.
Tehtävä Keskustan johtoon kuuluvana naisena on selvä. Pidetään köyhän asia mielessä, yritteliäisyys kunniassa ja uudistetaan rohkeasti Suomen hienoimman kansanliikkeen toimintaa.
Mieli intoa täynnä,
Katri
Ps. alla oleva kuvakavalkaadista kiitos Taneli Kaistikaiselle ja Janne Kaisanlahdelle.
Lisää paikkakunnasta: Katri varapuheenjohtajaksi

Kiitos!
Suuret kiitokset kaikille!
Uskomaton määrä ihmisiä halusi tehdä työtä valintani puolesta, pyyteettömästi ja kelloon katsomatta.
Ei voi kuin sanoa: kiitos rakkaat ystävät, koetan olla sen luottamuksen arvoinen, jonka olen saanut.
Haluan kiittää hyvää ystävääni Antti Kurvista kovasta työpanoksesta kansanliikkeemme eteen. Se kantaa vielä pitkälle.
Samoin kanssaehdokkaat Pekka ja Jirka, teitte ison työn yhteisen aatteemme puolesta.
Sotkamossa valittu puoluejohto: Juhat, Hannakaisa ja Riikka, tästä se alkaa.
Nyt katse tulevaan.

Keskustan varapuheenjohtajakisassa toiselle kaudelleen ehdolla oleva Katri Kulmuni julkaisi tukijalistansa. Katrin tukijoukoissa on 400 keskustavaikuttajaa ympäri Suomea.
He vetoavat, että jokainen Keskustan puoluekokousedustaja kirjoittaisi Sotkamossa varapuheenjohtajavaalissa Katrin yhdeksi kolmesta nimestä.
- Katrin kampanjaan on lähtynyt ihmisiä helposti mukaan. Katri on kiertänyt varapuheenjohtajana todella ahkerasti kaikissa Keskustan piireissä näiden kahden vuoden aikana. Hänen työnsä tunnetaan, Katrin kampanjapäällikkö Tuja Palosaari kertoo.
Tukijat ovat keskustalaisia vaikuttajia ympäri Suomea. Edustettuina ovat eri ikäiset ja taustaiset ihmiset, päättäjiä paikallistasolta eduskuntaan.

Katri vastaa kysymyksiin
Mitä mieltä Katri on Suomen EU-jäsenyydestä? Entä aluepolitiikasta?

Kepumyytit
Keskustasta liikkuu mitä moninaisempia väitteitä. Tavallaan on ihan imartelevaa, että juuri Keskusta on monien politiikan hokemien kohteena, mutta mitä on näiden väittämien taustalla?
Onko Keskusta todella auringonlaskun puolue tai vetääkö Keskusta aina kotiinpäin?

Sotkamossa tavataan
Varapuheenjohtajan tehtävä on kiertää kenttää - mielellään korvat auki!
Tätä pestiä ei voi muuten hoitaa.
Kahdessa vuodessa ennätin tämän verran.
Ensi lauantailta toivon valtakirjaa jatkaa kenttäkierrosta.